Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Представники ДПС області провели у Генічеську семінар для представників бізнесу та громадськості

, опубліковано 17 грудня 2021 о 17:00

Семінар для представників бізнесу та громадськості провели сьогодні в Генічеській ДПІ посадові особи Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. Тема заходу неабияк актуальна – застосування РРО/ПРРО та облік запасів, тому й охочих взяти участь в її обговоренні було чимало – понад півсотні місцевих суб'єктів підприємницької діяльності.

Про необхідність використання РРО/ПРРО присутнім розповіла заступниця начальника податкового відомства області Наталія Невдах. Вона пояснила, що застосовувати РРО/ПРРО повинні суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для її подальшого переказу.

З 1 січня 2022 року фізичні особи – підприємці, зокрема, суб’єкти господарювання ІІ – IV груп теж будуть зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій. Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України не застосовуватимуться РРО/ПРРО з наступного року тільки спрощенцями – платниками єдиного податку І групи.

«На превеликий жаль, тема РРО/ПРРО сприймається підприємцями як проблемна. Насправді ж розрахункові реєстратори, навпаки, надають підприємцям чимало переваг: ведення обліку, можливість за оптимальний час підрахувати залишки, зробити переоцінку товару, запрограмувати ціни для нових товарів», – зауважила Наталія Невдах.

Семінар відбувся у форматі активного конструктивного діалогу, під час якого піднімалися й інші, не менш цікаві й важливі для присутніх питання, зокрема, такі як справляння податку на майно, одноразове (спеціальне) добровільне декларування, детінізація трудових відносин і контроль у сфері оплати праці.

Учасники семінару отримали змістовні фахові відповіді податківців на запитання, які їх цікавили, а також тематичну продукцію роз'яснювального змісту.

 

Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».