Головне управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м.Севастополі
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податківці провели семінари з питань застосування РРО/ПРРО у Каховці та Новій Каховці

, опубліковано 20 січня 2022 о 16:30

Сьогодні фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на чолі із заступником начальника податкового відомства Наталією Невдах провели семінар для бізнес-спільноти та представників громадськості Каховської та Новокаховської територіальних громад.

Мова йшла про вимоги податкового законодавства, що стосуються обов'язкового з початку нинішнього року застосування реєстраторів розрахункових операцій − апаратних та/або програмних (РРО/ПРРО), адже з 1 січня використовувати РРО/ПРРО повинні суб'єкти підприємницької діяльності другої − четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формах. Звільнені від такого обов'язку тільки «спрощенці», які займаються виключно роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках і наданням побутових послуг населенню, а також ФОПи, які торгують на території села, якщо: річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних заробітних плат на один структурний (відокремлений) підрозділ; така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари; такими фізичними особами-підприємцями не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет; сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО чи ПРРО на території відповідних громад.

Головний спікер заходу − Наталія Невдах, звернула увагу слухачів на переваги програмного РРО і пояснила, що завантажити відповідне програмне забезпечення, а також ознайомитися з відповідними нормативно-правовими актами, роз’ясненнями для платників, формами ПРРО, інструкціями щодо заповнення форм тощо можна на офіційному вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО».

На запитання щодо можливих перевірок лектори пояснили, що інспектори матимуть право перевіряти діяльність суб'єктів господарювання і штрафувати за виявлені порушення лише після завершення мораторію на перевірки. Сума штрафу становитиме 100 % вартості чеку під час виявлення першого порушення та 150 % – за друге та наступні.