Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо застосування спеціальних пільг з податку на доходи фізичних осіб для резидента Дефенс Сіті при нарахуванні (виплаті) заробітної плати найманим працівникам.
Дефенс Сіті – це правовий режим запроваджений для стимулювання розвитку оборонно-промислового комплексу. Цей режим передбачає податкові, митні та регуляторні пільги для його резидентів.
Резидент Дефенс Сіті – це юридична особа, яка офіційно набула цього статусу та перебуває в однойменному реєстрі.
Особливості й терміни дії спеціальних умов оподаткування для таких суб'єктів визначаються Податковим кодексом України (далі – ПКУ). Зокрема, діють такі особливі умови тимчасово, до 1 січня 2036 року (але не пізніше року вступу України до Європейського Союзу).
Згідно з п. 76 підрозд. 10 розд. XX ПКУ для резидентів Дефенс Сіті встановлені податкові пільги з податку на прибуток, податку на нерухоме майно, земельного податку та екологічного податку.
Отже, ПКУ не передбачає спеціальних пільг з податку на доходи фізичних осіб для компаній зі статусом резидента Дефенс Сіті при нарахуванні (виплаті) заробітної плати найманим працівникам. Доходи таких працівників оподатковуються за загальними правилами розділу IV ПКУ.
Додатково:
Закон України від 21 червня 2018 року № 2469-VIII «Про національну безпеку України»;
Закон України від 21 серпня 2025 року № 4577-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу».