Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що згідно з вимогами Податкового кодексу України (далі – ПКУ), військовим збором обкладаються доходи, визначені в ст. 163 ПКУ. Це, зокрема, загальний місячний або річний оподатковуваний дохід громадянина, до складу якого входять види доходів, перелічені у п.п. 164.2.1 – 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.
До зазначеного вище переліку включаються інші доходи, крім визначених у ст. 165 ПКУ, що передбачені п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.
Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються аліменти, які виплачуються згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України (далі – СКУ), у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.
Разом з тим, звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу громадянина (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за ставкою 0%), крім доходів, зазначених у п.п. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, п.п. 3 і 4 п. 170.13 прим. 1 ст. 170 ПКУ та п. 14 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
Крім того, звільняються від оподаткування військовим збором і інші доходи, зазначені в ПКУ.
Враховуючи зазначене, сума доходу у вигляді аліментів, що виплачується платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених СКУ, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, тобто не оподатковується військовим збором.
Отже, аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених СКУ не оподатковуються військовим збором.
Детально: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39287.