Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про рівень заробітних плат у Новій Каховці

опубліковано 05 березня 2020 о 12:13

З метою подолання негативних явищ у сфері оплати праці фахівцями Новокаховського управління активно проводиться робота з посадовими особами підприємств, які виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімального. А саме, в напрямку дотримання суб‘єктами господарювання трудового законодавства при виплаті заробітної плати на постійній основі проводиться не лише широка масово-роз’яснювальна робота, а також індивідуальні зустрічі з керівниками підприємств та підприємцями.  

Так, сьогодні в приміщенні Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відбулося чергове  засідання «круглого столу» під головуванням начальниці Галини Серебрянської на тему “Рівень заробітних плат на підприємствах”.

Посадовець роз’яснила присутнім, що одним з пріоритетних напрямків роботи податкової служби є контроль за дотриманням працедавцями трудового законодавства, а саме: за своєчасною та у повному обсязі виплатою заробітної плати. Так як рівень зайнятості на підприємствах постійно моніториться  податковою службою, то як наслідок - встановлені численні випадки, коли суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи) при здійсненні фінансово-господарської діяльності приховують реальні виплати заробітної плати своїм працівникам. Це ж саме стосується і офіційного працевлаштування працівників.

Реалії сьогодення свідчать про те, що люди відмовляються і не виявляють великого бажання працювати за мінімальну зарплату.  Під час заслуховувань посадових осіб підприємств, які виплачують заробітну плату менше або на рівні мінімальної, фахівці податкової часто чують від керівників про те, що останні пропонують гідну заробітну плату, яка перевищує в 2-3 рази рівень мінімальної, а охочих працювати не має. Тоді постає питання: як при наявності таких "вигідних умов" люди погоджуються працювати на мінімальну заробітну плату? То де ж правда???

Не поодинокі випадки наявності підприємств, які при великих обсягах виконаних робіт, мають штатну чисельність (за даними поданих ними звітів за формою 1-ДФ) всього 1 особу! У своїх поясненнях з цього приводу «вагомим аргументом», як вважають керівники таких підприємств, вказують сезонний характер роботи, неповний робочий день, оформлення працівників за договорами цивільно-правового характеру, тощо. Проте, давайте будемо чесними – жодне підприємство не зможе працювати тривалий час, маючи в штаті "мінімальну" кількість працівників.   

Водночас є і чимало роботодавців, які усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками та державою і виплачують заробітну плату прозоро, сплачуючи з неї належні податки та платежі. Саме таким відповідальним роботодавцям хочеться висловити слова подяки, адже офіційне оформлення трудових відносин та гідна заробітна плата працівникам – це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Аналізуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що виплата мінімальних заробітних плат тягне за собою виплату зарплат "у конвертах" і як наслідок – не повне оприбуткування доходів. А все це - недоотримані в повному обсязі податки та збори до місцевих скарбниць. Для виправлення ситуації, що склалася на сьогоднішній день, одного бажання податкової служби недостатньо. Необхідна принципова позиція працівників, які мають вимагати від роботодавців гідної оплати праці задля отримання всіх встановлених законодавством України гарантій.