Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Бериславській ДПІ

опубліковано 15 травня 2020 о 10:33

У Бериславській ДПІ Новокаховського управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Декларування доходів громадян-2020».  

На запитання платників відповів начальник Бериславської ДПІ Валентин Кондратенко.

Як роботодавцю правильно оформити найманого працівника?

Відповідь. Оформлення трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником розпочинається з укладення трудового договору (угоди), який оформляється наказом та подання до органу ДПС Повідомлення  про прийняття працівника на роботу за формою, затвердженою постановою Кабміну від 17.06.2015року №413 (стаття 24 Кодексу законів про працю).

Повідомлення про прийняття працівника на роботу є обов’язковою умовою правильного оформлення.

Коли та в який спосіб можливо подати повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідь. До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, оформленим наказом, потрібно подати повідомлення до ДПС України за формою, встановленою постановою КМУ від 17.06.2015 р.  № 413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» в один із таких способів :

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Як самостійно розрахувати податкову знижку на навчання?

Відповідь. База оподаткування визначається шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподаткованого доходу, застосованої податкової соціальної пільги та утриманого податку на доходи з фізичних осіб і військового збору, фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця.

На підставі підтверджувальних документів (квитанцій, чеків) визначається сума витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до декларації. А далі, розрахунок проводиться за формулою розписаною у податковій декларації.

Який граничний термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року? 

Відповідь. Законом України № 533 від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» продовжено термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року до 1 липня 2020 року.