Днями у Новокаховській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Особливості використання РРО у підприємницькій діяльності». На запитання новокаховчан, відповідала головний державний інспектор податкової інспекції Ірина Томашевська.
Надаємо підбірку найцікавіших запитань-відповідей на дану тематику.
Які види діяльності підпадають під обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій, незалежно від річного обсягу доходів?
Закон України від 01 грудня 2020 року №1017-IX не відтерміновує застосування реєстраторів розрахункових операцій чи програмних РРО для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку ІІ-IV групи, які здійснюють ризикові види діяльності, а саме:
– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Звертаємо увагу, що підприємці – платники єдиного податку, які займаються продажем підакцизних товарів, не звільняються від використання РРО. ФОП ІІ-IV групи зобов’язані застосовувати РРО не лише у разі перевищення встановленого ліміту доходу, а й при здійсненні роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
Для яких платних медичних послуг застосовування РРО (ПРРО) є обов’язковим?
Платні послуги у сфері охорони здоров’я, які можуть надавати суб’єкти господарювання, зазначені в розділі «Охорона здоров’я» Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД) ДК 009:2010 за такими групами КВЕД:
86.1 «Діяльність лікарняних закладів»;
86.2 «Медична та стоматологічна практика»;
86.9 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я».
Отже, під час проведення розрахунку за надання платних послуг у сфері охорони здоров’я в рамках вищезазначених видів економічної діяльності, застосування реєстраторів розрахункових операцій чи програмних РРО – обов’язкове.
Як проінформувати податкову інспекцію про внесення змін у дані про програмний РРО?
Для зміни даних щодо програмних РРО (крім перереєстрації) суб'єкту господарювання необхідно подати заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО. Слід врахувати, що подається вона за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на такому програмному РРО.
Внесення змін здійснюється в порядку та строки, встановлені для реєстрації.
Який механізм відкриття та закриття робочої зміни при застосуванні програмного РРО особою?
При застосуванні програмних РРО відкриття робочої зміни особою, яка здійснює розрахункові операції, відбувається на підставі Повідомлення про відкриття зміни ПРРО (форма №3-ПРРО, J1316801), закриття робочої зміни здійснюється на підставі Z-звіту.