Головне управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м.Севастополі
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Декларування-2021: «гаряча лінія» в Скадовській ДПІ

опубліковано 26 квітня 2021 о 09:02

Днями у Скадовській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Кампанія декларування доходів, отриманих упродовж 2020 року». З абонентами спілкувалася спеціаліст ДПІ Світлана Зирянова.

Пропонуємо до вашої уваги відповіді на запитання, з якими зверталися громадяни.

Для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи потрібна довідка про мої доходи за минулий рік. Мені порекомендували отримати її в податковій інспекції. Що для цього потрібно?

Відповідь. Довідку про свої доходи Ви можете отримати в органах ДПС. Для цього необхідно звернутись до Центру обслуговування платників. При собі слід мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та заповнену Заяву. Текст Заяви можна завантажити з субсайту «Територіальні органи ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (https://kherson.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/administrativni-poslugi-golov-upr-dfs/арківській області») або написати в ЦОП.

Окрім того, Ви можете отримати таку інформацію, не виходячи з дому. Для цього необхідно мати ключ електронного цифрового підпису та скористатися можливостями приватної частини сервісу «Електронний кабінет». Інформацію можна переглянути, зберегти та надрукувати.

До слова, «Електронний кабінет» дозволяє громадянам, які заповнюють Декларацію про майновий стан і доходи, частково заповнити її автоматично – на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна, а також відправити її до податкової в електронному вигляді після остаточного її заповнення платником.

Я надаю в оренду власний легковий автомобіль. Чи підлягає отриманий дохід декларуванню?

Відповідь. У разі надання громадянами у 2020 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, такі громадяни зобов’язані надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до територіальних органів податкової служби за місцем свого проживання та задекларувати отримані доходи.

Кожний об’єкт рухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; року випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).

Я виїжджаю на постійне місце проживання до Польщі. Який порядок подання податкової декларації для платника податків, що виїжджають за кордон на постійне місце проживання?

Відповідь. Громадяни – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

У 2020 році я здійснив переобладнання транспортного засобу. Які документи необхідно надати до податкової для отримання податкової знижки?

Відповідь. Громадянин, який здійснив переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо з метою отримання податкової знижки повинен подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Як скористатись правом на податкову знижку без відвідування податкової інспекції?

Відповідь. Для зручності громадян і спрощення процедури декларування доходів, на офіційному вебпорталі ДПС в сервісі «Електронний кабінет» у розділі «ЕК для громадян» працює розділ «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою нього можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, і для використання права на податкову знижку.