Фахівці Голопристанської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у складі робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Голопристанської міської територіальної громади продовжують брати участь у рейдах з питань виявлення та упередження порушень податкового та іншого законодавства, а також легалізації праці.
Цього разу інспектори відвідали 3 юридичних осіб і 13 підприємців, які провадять діяльність на території міста Гола Пристань. На об’єктах працювали 2 підприємці та 22 найманих працівники. Спілкуючись з власниками торговельних точок, посадовці роз’яснювали відповідальність за введення бізнесу без державної реєстрації та інформували про розміри штрафних санкцій, які застосовуються до підприємців за використання найманих працівників без оформлення трудових відносин.
Також податківці наголошували, що за відсутності цивілізованих трудових відносин працівники позбавляються гарантованої виплати заробітної плати два рази на місяць; права на щорічну основну відпустку; оплату лікарняного листка; захисту від незаконного звільнення; отримання офіційної вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця та ще багатьох прав і соціальних гарантій.
Тож легалізація трудових відносин та обов’язок роботодавців щодо дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати позитивно вплине на наповнення місцевої скарбниці та підвищить добробут жителів громади.
Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!