Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Бериславі відбувся семінар для представників бізнесу та громадськості з актуальних податкових питань

, опубліковано 20 грудня 2021 о 17:00

Представники податкової служби області провели семінар для представників бізнесу та громадськості Бериславської територіальної громади. Мова йшла про такі актуальні податкові питання як застосування РРО/ПРРО, облік запасів та одноразове добровільне декларування.

Відкриваючи семінар, заступник начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Станіслав Худар зазначив, що на Херсонщині триває робота, направлена на доведення до платників податків новацій податкового законодавства. Одним із таких питань є так звана податкова амністія – детінізація доходів шляхом одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

«Наразі є гарна можливість легалізувати свої статки – подати одноразову добровільну декларацію, вивести свої активи з тіні, щоб без застережень використовувати їх у майбутньому, – наголосив посадовець. – У разі ж, якщо людина, яка мала право на податкову амністію, не скористалась наданою можливістю або свідомо ухилилась від добровільного декларування, їй доведеться оподатковувати свої активи за «повною» ставкою та нести відповідальність у встановленому законодавством порядку».

Долучилася до проведення заходу й голова Бериславської РДА Ольга Сидоренко, яка нагадала, що саме податкові надходження є бюджетоформуючими для місцевих громад та наголосила на необхідності дотримання вимог податкового законодавства.

Далі учасники семінару обговорили таке актуальне для бізнесу питання як використання РРО/ПРРО суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для її подальшого переказу.

Зокрема, заступниця голови Громадської ради при податковому відомстві області Наталя Пітерова зазначила, що з 1 січня 2022 року використовувати реєстратори розрахункових операцій повинні будуть підприємці-спрощенці ІІ – IV груп, які проводять готівкові розрахунки. Не застосовуватимуть РРО/ПРРО з наступного року тільки платники єдиного податку І групи.

Окрім того, лектори зосередили увагу на перевагах застосування ПРРО порівняно з класичними РРО, серед яких: передача даних до фіскального сервера без послуг еквайєра (банку-посередника), відсутність потреби в послугах центрів сервісного обслуговування; застосування будь-якого ПРРО без певної сертифікації чи проходження експертиз. Єдина умова – перебування такого реєстратора розрахункових операцій в реєстрі ПРРО.

ПРРО може бути встановленим на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший пристрій, що підтримує операційну систему Windows, Android та має підключення до мережі Інтернет. Реєстрація ПРРО в контролюючому органі здійснюється в режимі онлайн без додаткових документів та лише в електронній формі; обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером здійснюється виключно в електронній формі, що виключає будь-які контакти суб’єкта господарювання з посадовими особами ДПС.

На завершення семінару податківці вручили учасникам заходу тематичні матеріали роз'яснювального характеру, а також рекомендували долучитися до інформаційних ресурсів ДПС.

 

Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».