Очільниця Чаплинської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Оксана Добрянська у рамках проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед платників податків провела робочу зустріч зі старостами сіл Чаплинської територіальної громади та представниками селищної ради.
Мова йшла про такі важливі питання, як проведення звірки щодо правильності нарахування земельного податку у 2022 році та нарахування мінімального податкового зобов'язання, декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році, одноразове добровільне декларування та право на податкову знижку, подання звітності в електронному вигляді через Електронний кабінет.
Крім того, Оксана Добрянська нагадала присутнім про обов'язкове з 01 січня 2022 року застосування підприємцями − платниками єдиного податку другої − четвертої групи РРО та/або ПРРО. Податківиця при цьому пояснила, що нові правила не зачіпають ФОП, які відповідають критеріям І групи спрощеної системи оподаткування, а також тих, хто здійснює роздрібну торгівлю на території села, якщо: річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних заробітних плат на один структурний (відокремлений) підрозділ; така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари; такими фізичними особами-підприємцями не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет; сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО чи ПРРО на території відповідних громад.
Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу. Учасники заходу отримали відповіді на питання, які для них були важливі, а також друковану продукцію на зазначену тематику.
Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».