Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Подбайте про власний добробут – сплатіть ЄСВ

, опубліковано 28 лютого 2020 о 10:44

На початок цього місяця майже 6 тисяч суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку в м. Херсон, мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ). Із них 3% або 190 осіб – підприємства, решта – підприємці.

Загальна сума боргу з ЄСВ представників бізнес-кіл обласного центру сягає понад 133 млн гривень. Це сума пенсійних виплат на місяць для 70 тисяч громадян, адже розмір нинішньої мінімальної пенсії за віком складає 1889,20 грн. на місяць.

Суми боргу з ЄСВ коливаються від 10 грн. до 6,7 млн. грн., зокрема 62 платники винні державі до 100 грн. кожен, 507 – до 1000 грн., та переважна більшість мають борг від 20 тис. до 60 тис. гривень.

Вже четвертий рік поспіль усі бізнесмени, крім пільгової категорії, зобов'язані сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску на місяць, незалежно від результатів здійснення підприємницької діяльності. Навіть, «сплячі» підприємці, які не отримували дохід, але не були зняті з реєстрації, мають сплачувати ЄСВ. У 2017 році розмір внесеного до бюджету ЄСВ мав складати 704 грн. щомісяця, 2018 – 819,06 грн., 2019 – 918,06 грн., 2020 – 1039,06 гривень.

Нарахування сум ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску в особових картках підприємців проводиться автоматично, без обов’якового оповіщення платника. ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення, відстрочення та списання заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено, а строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та пені з ЄСВ не застосовується.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, відповідно сума боргу може збільшитися.

Платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. У разі непогашення узгодженого боргу з ЄСВ, податкові органи надсилають до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

За яких би обставин не виникла недоїмка, її наслідки завжди однаково сумні. Якщо у найближчій перспективі до ваших планів ведення бізнесу не входить, то подайте заяву про припинення підприємницької діяльності.

Аби перевірити статус перебування на обліку в органах ДПС, наявність заборгованості та фактичний стан розрахунків з бюджетом, підприємець може особисто звернутися до Центру обслуговування платників або скористатися електронними сервісами ДПС.

Підприємцям – боржникам слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є їх особисте майно. Також борг може стати неприємним сюрпризом та перепоною під час виїзду за кордон.

Тож заради власного добробуту та отримання гарантованого державою права на соціальний захист, радимо більш відповідально ставитися до сплати податків в цілому та єдиного соціального внеску зокрема.