Головне управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м.Севастополі
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На Херсонщині зібрали 1,2 мільйона гривень туристичного збору

, опубліковано 12 серпня 2020 о 08:52

За інформацією спеціалістів управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, станом на 01.08.2020 надходження туристичного збору від юридичних та фізичних осіб складають 1,2 млн гривень. В умовах проведення адаптивного карантину недобір до показника минулого року складає 1,1 млн гривень туристичного збору по області.

Лідерами «туристичних перегонів» залишаються місцеві громади  Щасливцевської та Новофедорівської селищних рад, які зібрали 286 тис. гривень та 239 тис. гривень туристичного збору відповідно. Доходи громад зменшилися на 207 тис. гривень та 464 тис. гривень відносно  минулорічних показників. Рекордсменом по динаміці надходжень туристичного збору стала Нова Каховка. Відрахування податкових агентів зросли вдвічі та склали 92 тис. гривень.

Нагадаємо: розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначається як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

З урахуванням наведеного:

- для внутрішнього туризму ставка визначається в межах до 0,5 відсотків (на 2020 рік в абсолютному значенні становить - не більше 23,61 гривні);

- для в’їзного туризму - до 5 відсотків (на 2020 рік в абсолютному значенні становить - не більше 236,15 гривні). Знайомтеся із довідником ставок туристичного збору на Херсонщині за посиланням: https://kherson.tax.gov.ua/.

Визначені органами місцевого самоврядування ставки туристичного збору стануть суттєвим резервом для розвитку місцевих громад, будівництва сучасної туристичної, спортивної інфраструктури та підвищення зайнятості населення курортної Херсонщини.