Головне управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м.Севастополі
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Суд підтримав позицію ДПС щодо правомірності нарахування підприємству суми грошового зобов’язання

опубліковано 04 березня 2021 о 15:23

Податковим органом у ході проведення перевірки було визначено суму грошового зобов’язання Державному підприємству «Укртранснафтопродукт» з акцизного податку, податку на додану вартість та податку на прибуток у загальному розмірі 109 млн грн. Не погоджуючись, платник податків оскаржив рішення контролюючого органу в судовому порядку.

Суд першої та апеляційної інстанції підтримав позицію податкового органу. Так, Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду постановою від 16.02.2021 у справі № 826/4550/16 наголошено, що податковим органом правомірно зроблено висновок щодо віднесення коштів від реалізації арештованих нафтопродуктів до прибутку позивача, а також що право власності на нафтопродукти до позивача не переходило, останній лише здійснював їх примусову реалізацію за рішенням суду. Саме тому кошти отримані від реалізації арештованих нафтопродуктів не є прибутком позивача та мають бути перераховані в повному обсязі на рахунок Головного управління національної поліції в Одеській області.

Касаційна скарга Державного підприємства «Укртранснафтопродукт» залишена без задоволення, а постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.02.2017 та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 26.06.2017– без змін.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Версія для друку