Головне управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м.Севастополі
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Як зазначити готівкові кошти в одноразовій декларації

, опубліковано 24 листопада 2021 о 08:43

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо відображення готівкових коштів в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Так, об'єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі (п. п. «г» п. 5 підрозд. 94 розд. ХХ Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках зі спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (п. 9 підрозд. 94 розд. ХХ ПКУ).

Декларант звертається до банку для відкриття спеціального рахунку.

Постановою Правління Національного банку України від 05.08.2021 № 83 затверджено «Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування».

Отже, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Вся інформація щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування розміщена на порталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».