Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність, в електронномувигляді подати заяву за ф. № 5-ОПП?

, опубліковано 21 червня 2024 о 10:10

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що для формування та надсилання документів звітності в електронній формі, платник може використовувати обране на власний розсуд програмне забезпечення, у т. ч. Електронний кабінет.

Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету надає платникам можливість створення заяв та запитів для отримання інформації, в тому числі Заяви ф. № 5-ОПП (ідентифікатор форми F13141ХХ).

У запропонованій формі Заяви необхідно заповнити відповідні поля такої заяви. При цьому, частина полів електронного документа заповнюється автоматично на підставі реєстраційних та інших даних наявних в ДПС (з можливістю їх коригування).

Приєднання до Заяви сканованих копій документів (файл у форматі pdf із обмеженням розміру до 5 МБ) здійснюється шляхом вибору «Документ довільного формату» у вкладці «Додатки» зазначеної вище форми.

Після успішної перевірки та збереження електронний документ необхідно підписати та направити до контролюючого органу.

Фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, при поданні в електронному вигляді Заяви за ф. № 5-ОПП може не приєднувати скановані копії паспорта, оскільки накладений електронний підпис такої фізичної особи ідентифікує її як автора та підписувача електронного документа.

Детальне роз'яснення розміщене в категорії 116.04 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщений на вебпорталі ДПС України за покликанням https://zir.tax.gov.ua/.