Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Розроблення сучасних практик управління комплаєнс-ризиками закріплено в Національній стратегії доходів до 2030 року

, опубліковано 21 листопада 2024 о 13:10

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що розроблення сучасних практик управління комплаєнс-ризиками (ризиками дотримання податкового законодавства) закріплено в Національній стратегії доходів до 2030 року, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р.

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі» є методологічною основою та базовим документом для практичної реалізації Експериментального проекту.

Запровадження системи управління податковими ризиками у ДПС забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС по всій вертикалі, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.

Водночас Постанова № 854 не встановлює жодних нових обов’язків або обмежень для платників податків. Для більшості платників, які прагнуть дотримуватися податкового законодавства, ДПС зосередить зусилля на вжитті проактивних заходів впливу (сприятливих заходах впливу, спрямованих на допомогу платникам податків у розумінні виконання своїх податкових обов’язків), які реалізуються шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників.

Реактивні заходи впливу є примусовими діями, спрямованими на мінімізацію попередніх випадків і запобігання майбутнім випадкам недотримання податкових обов'язків щодо реєстрації, подання звітності, декларування та сплати зобов'язань платниками податків. Такі заходи повинні включати широкий спектр заходів із здійснення податкового контролю та погашення податкового боргу.

Поєднання проактивних і реактивних заходів дозволяє створити ефективну систему, яка не тільки запобігає ризикам, але й швидко реагує на них. Це знижує адміністративне навантаження на бізнес, підвищує прозорість і забезпечує справедливе ставлення до всіх платників податків.