Новий механізм підтримки бізнесу в умовах воєнного стану започаткувала Державна податкова служба України. Проєкт «Територія високого рівня податкової довіри» – це зміна підходів у комунікації платників з податковою службою та побудова прозорих відносин між державою і підприємцями. Про це розповів в. о. заступника Голови ДПС Євгеній Сокур під час зустрічі з представниками Асоціації платників податків України.
Особливості адміністрування податків, зборів, платежів для доброчесних платників запроваджено з 1 жовтня 2024 року. Такі платники будуть включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та зможуть користуватися податковими перевагами.
«Це, перш за все, мораторій на проведення деяких видів перевірок. Тобто такі підприємці звільняються від переважної частини документальних позапланових, планових та фактичних перевірок. Також значно скорочуються строки камеральних та документальних перевірок при отриманні бюджетного відшкодування», – розповів Євгеній Сокур.
Крім того, для учасників Переліку скорочуються терміни надання індивідуальних податкових консультацій та запроваджується особистий комплаєнс-менеджер. Це повністю нова роль у системі податкового обслуговування, покликана допомогти бізнесу уникати податкових помилок та ризиків. Це своєрідний «податковий радник», який консультуватиме та супроводжуватиме платника в усіх процесах усередині ДПС
«Ми прагнемо, щоб кількість учасників нового проєкту постійно зростала. Запрошую всіх учасників нашої зустрічі долучитися до Території високого рівня податкової довіри. Тим більше, що АППУ – надійний партнер податкової служби, з яким ми проводимо чимало спільних заходів. Розуміємо, якою важливою є підтримка держави для бізнесу, особливо сьогодні, тому радимо всім скористатися такою можливістю», – наголосив Євгеній Сокур.
Він також поінформував, що ДПС запустила субсайт «Територія високого рівня податкової довіри», де платники мають змогу детально ознайомитися з проєктом, критеріями відбору, перевірити свої власні показники, дізнатися про середні показники сплати податків до бюджету та середню заробітну плату по своїй галузі тощо.