Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо нарахування плати за землю за земельні ділянки, що розташовані на територіях активних бойових дій або на ТОТ

, опубліковано 14 липня 2025 о 10:21

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та/або орендна плата) за земельні ділянки (земельні частки (паї)), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (далі – Перелік територій).

При цьому для земельних ділянок, розташованих на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (Підрозд. 3 Розд. І Переліку територій), застосування п.п. 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України починається з початку місяця, в якому набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 року № 485, тобто плата за землю за такі земельні ділянки не нараховується та не сплачується починаючи з 01.05.2024.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією затверджено наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 березня 2025 за № 380/43786.

Детальну інформацію містить загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДПС: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43197