Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Місцеві бюджети Херсонщини отримали 1,2 млрд гривень податків з початку року

, опубліковано 07 серпня 2025 о 15:05

За результатами січня – липня 2025 року до місцевих бюджетів Херсонської області надійшло 1226,3 млн гривень податкових платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, надходження зросли на 65,2 млн гривень.

Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Сергій Олефіренко.

Найбільшу частку надходжень традиційно сформували три основні податки: 

податок на доходи фізичних осіб – 903,2 млн гривень або понад 73% від загальної суми надходжень. Це головне джерело фінансової підтримки громад, адже він залишається на місцях і прямо впливає на рівень соціального забезпечення.

єдиний податок – 247,7 млн гривень або 20%. Його сплачують підприємці, що працюють за спрощеною системою оподаткування, зокрема мікро- та малий бізнес, який підтримує місцеву економіку.

плата за землю (земельний податок та орендна плата) – 30,4 млн гривень, що становить близько 2,5% від загального обсягу. Ці надходження є важливими для реалізації інфраструктурних проєктів на рівні громад.

Фінансова підтримка громад – справа спільної відповідальності. «Своєчасна та повна сплата податків – це не лише обов’язок, а й реальна допомога територіальним громадам у вирішенні повсякденних завдань, – наголосив Сергій Олефіренко. – Завдяки надходженням до місцевих бюджетів, громади мають змогу фінансувати вирішення нагальних потреб та забезпечувати життєдіяльність комунальних служб».