Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості застосування РРО та ПРРО на «гарячій лінії» в Нововоронцовській ДПІ

, опубліковано 22 червня 2021 о 09:58

У Нововоронцовській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нещодавно відбулася «гаряча лінія» за участі спеціаліста ДПІ Інни Щетини. Абонентів цікавили питання щодо особливостей застосування РРО та ПРРО.

Пропонуємо до вашої уваги відповіді на найактуальніші запитання.

Підприємець – платник єдиного податку здійснює перевезення пасажирів, чи потрібно застосовувати РК (видавати білети) та КОРО?

Відповідь. Підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, не зобов’язані застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Водночас з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів» та постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», на вимогу пасажирів, такі особи зобов’язані видавати відповідні документи, за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25 травня 2006 року № 503 «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування».

Яким чином покупець зможе перевірити чек, виданий ПРРО, що працює в режимі в офлайн?

Відповідь. У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.

Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека/чеків до фіскального сервера.

Інформація про фіскальні номери, які увійшли до діапазону для використання ПРРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена в Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер ПРРО та про суб’єкта господарювання, для ПРРО якого зарезервовано фіскальні номери.

Чи потрібно подавати суб’єктам господарювання «Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» ?

Відповідь. Суб’єкти господарювання подають до контролюючих органів Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1 не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі використання:

книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), зареєстрованих на окрему господарську одиницю, які ведуться разом із розрахунковими книжками (якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО));

КОРО, зареєстрованих на РРО на період виходу з ладу РРО або у разі тимчасового відключення електроенергії.

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook – дізнавайтеся про податкові новини першими: https://www.facebook.com/TaxUkraine.