Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платники єдиного податку першої групи не зобов'язані вести облік товарних запасів

, опубліковано 20 листопада 2023 о 09:32

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 (далі – Порядок № 496), не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи.

Із загального числа платників єдиного податку ІІ – ІV груп Порядок № 496 поширюється виключно на платників, які здійснюють реалізацію:

технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

лікарських засобів, виробів медичного призначення;

ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Разом з цим, Порядок № 496 поширює свою дію на ФОП ІІІ групи єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ.

Отже, попри те, що платники єдиного податку ІІ-ІІІ груп, які не здійснюють реалізацію зазначених вище груп товарів та/або не зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані проводити розрахунки за товари, роботи та послуги із застосуванням РРО/ПРРО, обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на них не поширюється.

Нагадуємо, що наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 листопада 2021 року за № 1411/37033, набрав чинності 26.11.2021.

Більше інформації в категорії 109 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДПС України за посиланням: https://bitly.ws/32nwW.